Більшість систем психології, телесноорієнтованої терапії, а також і Рольфінг сходяться на тому, що неможливо впливати на тіло так, щоб це не вплинуло на свідомість і навпаки. Сучасна медицина також визнає існування психосоматичних захворювань, у яких причиною хвороби є тривалий емоційний дисбаланс. На даний момент відомо, деякі структури тіла здатні своєю напругою протидіяти емоційному стресу, як правило, глибокі фасціальні структури. Саме з цими структурами здебільшого і працює Рольфінг. Тому для більшості рольферів не дивно виникнення емоційного релізу у клієнтів під час сесії, оскільки звільнення сполучної тканини призводить і до звільнення емоційної напруги, яку вони контенують.

Якщо такий емоційний реліз відбувається, то основними завданнями рольфера будуть: створення максимально безпечного простору і допомога в інтеграції емоційного досвіду, що виявився травмуючим. Більшість клієнтів Рольфінгу, які мали досвід міофасціального релізу, вважають, що таке емоційне звільнення зробило їх спокійнішими і збалансованішими в психоемоційному плані. При цьому слід сказати, що емоційний реліз відбувається далеко не у всіх і не є метою структурної інтеграції.

На загальну думку більшості практикуючих рольферів, набагато краще, якщо таке емоційне звільнення відбувається не одномоментно у вигляді інтенсивного звільнення, а плавно і практично непомітно протягом кількох тижнів. Досягається це завдяки структурованій послідовності сеансів, які в Рольфінгу називаються 10 сесіями, які дозволяють поступово просуватися у звільненні дедалі глибших сполучнотканин структур, зазвичай зберігають найбільше емоційне напруга. Якщо не порушується послідовність сеансів, а також не зменшується надмірно тривалість інтервалів між ними, то адаптація як у фізичному, так і в психоемоційному плані протікає плавно без криз.